T.A.P.S.

TAPS - The Atlantic Paranormal SocietyOsobom, które interesują się tematyką zjawisk parapsychicznych i życia po życiu nieraz pewnie obiła się o uszy tajemnicza nazwa T.A.P.S. Kim są ci niestrudzeni pasjonaci, którzy z pełnym poświęceniem tropią niewyjaśnione zjawiska, nawiedzone domy i miejsca?

Jej idea narodziła się w głowach dwóch zapaleńców – Jasona Hawesa i Granta Wilsona w roku 1990 w mieście Warwick na Rhode Island w USA. Początkowo przybrała nazwę Rhode Island Paranormal Society. Nieformalne spotkania grupy odbywające się w każdą niedzielę w kawiarni wkrótce przerodziły się w regularne dochodzenia przypadków niewyjaśnionej aktywności parapsychicznej na terenie całej Nowej Anglii. Grupa oferowała przestraszonym i zaniepokojonym mieszkańcom, którzy obserwują dziwne zjawiska w swoich domach nieodpłatną pomoc przy ich wyjaśnianiu. Używała sprzętu elektronicznego własnej produkcji oraz przeprowadzała precyzyjne badania historyczne.

W 2004 r. działania grupy stały się tematem popularnego serialu Ghost Hunters kanału SyFy. W 2007r. Jason i Grant wydali swoją pierwszą książkę o nazwie Ghost Hunting.

Jak działa T.A.P.S.? W odpowiedzi na zgłoszenie i przeprowadzony wywiad wstępny organizacja wysyła grupę kilku (od 3 do 6) śledczych, którzy przeprowadzają około 12 godzinne dochodzenie. Używają oni takich urządzeń jak cyfrowe kamery na podczerwień, urządzenia termowizyjne, detektory pola elektromagnetycznego, termometrów itp. Wstępne badanie często daje rezultaty wskazujące na naturalne i zgodne z prawami fizyki pochodzenie zjawiska. W rezultacie miejsce dostaje oficjalną opinię „nawiedzonego” lub „nie nawiedzonego”.

TAPS jest najbardziej znaną organizacją tego typu, ale nie jedyną. Wiele podobnych, mniej lub bardziej formalnych grup istnieje na całym świecie. TAPS zaprasza te grupy do współpracy i tworzy wspólnie z nimi sieć zwaną T.A.P.S. family – rodziną TAPS. Lista jej członków znajduje się na stronie internetowej T.A.P.S.

Niedawno ukazała się w Polsce książka „KONTAKTY Z DUCHAMI ODTAJNIONE SPRAWY Z ARCHIWÓW T.A.P.S.” (Studio Astropsychologii 2010), gdzie można znaleźć nie publikowane nigdzie wcześniej śledztwa tej organizacji.

Linki:

Oficjalna strona organizacji: http://the-atlantic-paranormal-society.com/

Strona TAPS na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/The-Atlantic-Paranormal-Society-AKA-TAPS-/246715315818

Strona serialu „Ghost Hunters”: http://www.syfy.com/ghosthunters/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: